8,6933 TL | 10,3538 TL
BLOG { Keşvedilecek Yerler }BLOG


Bozdag Kayak Merkezine Yolculuk


Bozdag Kayak Merkezine Yolculuk
İster eğitmenler eşliğinde ister tek olarak kayak yapma şansı bulunan tesis, amatörlerin yanı sıra profesyonel kayak sporcuları için de oldukça elverişli bir yapıda. 3 bin 53 metrekare kapalı alanı bulunan tesis içerisinde, üç adet kayak parkuru, teleski ve telesiyejin yanı sıra restoran, otel gibi işletmeler yer alıyor. Ayrıca kayak takımı, snowboard ve kızak kiralamak isteyenler için de uygun seçenekler mevcut.

Başta İzmir ve Ege Bölgesi’nde yaşayanlar olmak üzere Türkiye ‘nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere hizmet veren Bozdağ, özellikle yerel tur firmalarının sıklıkla tur düzenlediği bir turizm merkezi.Başta İzmir ve Ege Bölgesi’nde yaşayanlar olmak üzere Türkiye ‘nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere hizmet veren Bozdağ, özellikle yerel tur firmalarının sıklıkla tur düzenlediği bir turizm merkezi.

Bozdag Kayak Merkezine Nasıl Gidilir
Ege Bölgesinin kış turizmi için önemli kayak merkezlerinden biri olan Bozdağ Kayak Merkezi’ne İzmir’den özel araçla ya da toplu ulaşım ile yaklaşık bir ya da iki saatte gidilebiliyor. Toplu taşıma kullanmayı planlayanlar, İzmir’in Bornova ilçesindeki otogardan hareket eden Ödemiş otobüsleriyle ilçe merkezine ulaştıktan sonra Bozdağ’a giden dolmuşlar aracılığıyla kayak merkezine ulaşabiliyor.


İzmir kış turizmi için çok önemli bir yer olan Bozdağ’a özel araçla ulaşımsa, İzmir-Kemalpaşa-Turgutlu-Sart-Bozdağ güzergahı üzerinden 110 kilometre sürüyor. Çevre köyleri dolaşarak gitmek isteyenler içinse 130 kilometre uzunluğundaki İzmir-Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Birgi/Gölcük-Bozdağ güzergahı farklı bir yol (130Km) alter natifi olabilir. Bozdağ – Ödemiş arası 26 km.

 Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMALARIMIZ


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...

İLETİŞİM


Atıfbey Mahallesi, Atıf Bey, Kemal Reis Cd. 9 B, 35410 Gaziemir / İzmir

+90 546 850 66 67

+49 1517 548 32 08

Go Top